Тема:
Множення чисел 0 і 1. Множення на 0 і 1. Задачі на 2 або 3 дії.
Мета:
формувати знання про правила множення чисел 0 та 1 та множення на 0 і 1;
вправляти учнів в обчисленні виразів, які містять множення з числами 0 і 1..
Навчати розв`язувати
задачі на 2 та 3 дії; розвивати логічне мислення; виховувати увагу, охайність
письма, самостійність.
Обладнання:
картки для усних обчислень.
Тип
уроку : урок засвоєння нових знань.
Хід уроку:
І.Організаційний
момент.
Слово
учителя.
Ми
любимо яскраве сонечко, воно посміхається нам.
Посміхнемося
ж і ми йому і один одному і нашим гостям.
Хай
це додасть нам гарного настрою, бо від нього залежатиме продуктивність на
уроці.
-
А тепер покажіть, який у вас настрій.
От і
добре. Починаймо урок. А працюватимемо ми під девізом, що написаний на дошці: «
Чим важче завдання, тим дорожча перемога»
ІІ.Визначення
теми і мети уроку.
Мотивація
навчальної діяльності учнів.
Ми
приступаємо до вивчення нового розділу « Множення і ділення в межах тисячі».
А
сьогодні будемо працювати над темою « Множення чисел нуля і одиниці і множення
на 0 і 1; також обчислюватимемо приклади і розв`язуватимемо задачі; будемо
розвивати наше логічне мислення; виховувати увагу, самостійність, охайність
письма.
А
урок наш ми проведемо у вигляді подорожі до містечка «Розумників», де живуть
дуже розумні діти. Потрапляють у це містечко тільки ті, хто дуже старається,
прикладає зусилля, щоб дізнатися щось нове.
Я
думаю, ви всі хочете туди потрапити, адже ви ж хочете бути розумними,
кмітливими?. Отже, в путь.
ІІІ.Актуалізація
опорних знань учнів.
І
так, на нашому шляху : станція «Усна лічба».
Нам
потрібно швидко обчислити усно приклади, щоб рухатися далі.
350
+ 180=530 870 – 480
=390
530
– 90 = 440 390 + 50 =
440
440
+ 260 =700 440 + 560 = 1000
700
– 250 = 450 830 – 40 = 790
450
+ 360 =810 1000 – 170 =
830
820
– 520 =300 790 + 130 =
920
Наступна
станція – «Каліграфічна».
ІV. Ігровий момент.
До
нас на урок завітала охайна і красива дівчинка – панночка Каліграфія. Прийшла
вона не просто так, а весь урок буде спостерігати, як каліграфічно ми пишемо в
зошитах. В знак поваги до нашої гості починаємо писати дуже старанно.
27
лютого
Класна
робота
270 272 274
Навсупна
станція « Роздумів і пояснень».
V.Вивчення нового матеріалу.
5.1.Підготовчі
вправи.
-
Давайте подумаємо, як довести, що 5 * 8 = 40
(
треба 5 додавати 8 разів) 5+5+5+5+5+5+5+5=40
-
А навпаки, як замінити?
6 +
6 + 6 = 18 6 * 3 = 18
5.2.
Пояснення нового матеріалу.
Множення
чисел 0 і 1 розкривається на основі дії додавання однакових доданків.
Наприклад:
1 * 4 = 1 + 1 +1 +1 0 * 5 = 0 +0 +0
+0 +0
1 * 4 = 4 0 * 5 =0
5.3.
Виконання вправи 151.
Висновок:
Отже,
під час множення одинички на будь-яке число, в добутку отримуємо те число, на
яке множили.
При
множенні нуля на будь – яке число – дістаємо нуль.
Якщо
позначити будь-яке число буквою а , то це можна записати так:
1 *
а = а 0 * а = 0
5.4.
Первинне закріплення знань.
Коментоване
й самостійне виконання вправи № 751(3)
Наступна
станція « Правил».
5.5.
Виконання завдання № 752.
-
Якщо другий множник дорівнює 1 або 0 , то результат не можна знайти додаванням.
Тому ці випадки множення виконують за правилами.
(
прочитати ці правила на с.113)
Станція
« Прикладів»
5.6.
Коментоване та самостійне розв`язування прикладів № 753.
Станція
« Задач»
VІ. Закріплення вивченого матеріалу.
6.1.
Бесіда про використання цементних і вапняних розчинів у будівництві.
Розв`язування задачі 754.
Пропоную
учням короткий запис задачі.
Піску
– 27 кг
Вапна
- ?, у 3 рази менше
На ?
менше вапна?
6.2.
Фізкультхвилинка.
6.3.
Складання і розв`язування задачі 755.
Розгляньте
таблицю.
Давайте
з`ясуємо, про що буде йти мова
в задачі?
-
Що нам відомо? А що ні?
-
Як за ціною і кількістю знайти вартість?
Записуємо
розв`язання
задачі.
Станція
« Підсумкова»
VІІ.Підсумок уроку.
Це
остання станція перед містом « Розумників». На цій станції хочуть переконатися,
що ми дійсно заслуговуємо потрапити в це місто і ставлять перед нами завдання:
Сформулювати
правила множення чисел 1 і 0 та множення на 1 і 0.
І
так, ми в місті «Розумників».
Ми
отримали нові знання. Стали ще більш розумнішими. Але щоб знання збереглися,
необхідно все повторити вдома і виконати домашнє завдання.
VІІІ. Домашнє завдання.
Приклади
756. Задача 767, правила на с.113.