понеділок, 12 грудня 2016 р.

Тема: Множення чисел 0 і 1. Множення на 0 і 1. Задачі на 2 або 3 дії.

Тема: Множення чисел 0 і 1. Множення на 0 і 1. Задачі на 2 або 3 дії.
Мета: формувати знання про правила множення чисел 0 та 1 та множення на 0 і 1; вправляти учнів в обчисленні виразів, які містять множення з числами 0 і 1.. Навчати розв`язувати задачі на 2 та 3 дії; розвивати логічне мислення; виховувати увагу, охайність письма, самостійність.
Обладнання: картки для усних обчислень.
Тип уроку : урок засвоєння нових знань.
    Хід уроку:
І.Організаційний момент.
Слово учителя.
Ми любимо яскраве сонечко, воно посміхається нам.
Посміхнемося ж і ми йому і один одному і нашим гостям.
Хай це додасть нам гарного настрою, бо від нього залежатиме продуктивність на уроці.
-         А тепер покажіть, який у вас настрій.
От і добре. Починаймо урок. А працюватимемо ми під девізом, що написаний на дошці: « Чим важче завдання, тим дорожча перемога»
ІІ.Визначення теми і мети уроку.
Мотивація навчальної діяльності учнів.
Ми приступаємо до вивчення нового розділу « Множення і ділення в межах тисячі».
А сьогодні будемо працювати над темою « Множення чисел нуля і одиниці і множення на 0 і 1; також обчислюватимемо приклади і розв`язуватимемо задачі; будемо розвивати наше логічне мислення; виховувати увагу, самостійність, охайність письма.
А урок наш ми проведемо у вигляді подорожі до містечка «Розумників», де живуть дуже розумні діти. Потрапляють у це містечко тільки ті, хто дуже старається, прикладає зусилля, щоб дізнатися щось нове.
Я думаю, ви всі хочете туди потрапити, адже ви ж хочете бути розумними, кмітливими?. Отже, в путь.
ІІІ.Актуалізація опорних знань учнів.
І так, на нашому шляху : станція «Усна лічба».
Нам потрібно швидко обчислити усно приклади, щоб рухатися далі.
350 + 180=530                    870 – 480 =390
530 – 90 = 440                    390 + 50 = 440
440 + 260 =700                  440 + 560 = 1000
700 – 250 =  450                830 – 40 = 790
450 + 360 =810                 1000 – 170 = 830
820 – 520 =300                 790 + 130 = 920
Наступна станція – «Каліграфічна».
ІV. Ігровий момент.
До нас на урок завітала охайна і красива дівчинка – панночка Каліграфія. Прийшла вона не просто так, а весь урок буде спостерігати, як каліграфічно ми пишемо в зошитах. В знак поваги до нашої гості починаємо писати дуже старанно.
27 лютого
Класна робота
270 272 274
Навсупна станція « Роздумів і пояснень».
V.Вивчення нового матеріалу.
5.1.Підготовчі вправи.
- Давайте подумаємо, як довести, що 5 * 8 = 40
( треба 5 додавати 8 разів) 5+5+5+5+5+5+5+5=40
-         А навпаки, як замінити?
6 + 6 + 6 = 18             6 * 3 = 18
5.2. Пояснення нового матеріалу.
Множення чисел 0 і 1 розкривається на основі дії додавання однакових доданків.
Наприклад: 1 * 4 = 1 + 1 +1 +1       0 * 5 = 0 +0 +0 +0 +0
                       1 * 4 = 4                          0 * 5 =0
5.3. Виконання вправи 151.
Висновок:
Отже, під час множення одинички на будь-яке число, в добутку отримуємо те число, на яке множили.
При множенні нуля на будь – яке число – дістаємо нуль.
Якщо позначити будь-яке число буквою а , то це можна записати так:
1 * а = а             0 * а = 0
5.4. Первинне закріплення знань.
Коментоване й самостійне виконання вправи № 751(3)
Наступна станція « Правил».
5.5. Виконання завдання № 752.
- Якщо другий множник дорівнює 1 або 0 , то результат не можна знайти додаванням. Тому ці випадки множення виконують за правилами.
( прочитати ці правила на с.113)
Станція « Прикладів»
5.6. Коментоване  та самостійне розв`язування прикладів № 753.
Станція « Задач»
VІ. Закріплення вивченого матеріалу.
6.1. Бесіда про використання цементних і вапняних розчинів у будівництві.
Розв`язування задачі 754.
Пропоную учням короткий запис задачі.
Піску – 27 кг
Вапна - ?, у 3 рази менше
На ? менше вапна?
6.2. Фізкультхвилинка.
6.3. Складання і розв`язування задачі 755.
Розгляньте таблицю.
Давайте з`ясуємо, про що буде йти мова в задачі?
-         Що нам відомо? А що ні?
-         Як за ціною і кількістю знайти вартість?
Записуємо розв`язання задачі.
Станція « Підсумкова»
VІІ.Підсумок уроку.
Це остання станція перед містом « Розумників». На цій станції хочуть переконатися, що ми дійсно заслуговуємо потрапити в це місто і ставлять перед нами завдання:
Сформулювати правила множення чисел 1 і 0 та множення на 1 і 0.
І так, ми в місті «Розумників».
Ми отримали нові знання. Стали ще більш розумнішими. Але щоб знання збереглися, необхідно все повторити вдома і виконати домашнє завдання.
VІІІ. Домашнє завдання.

Приклади 756. Задача 767, правила на с.113.

Немає коментарів:

Дописати коментар