понеділок, 12 грудня 2016 р.

Дія ділення

Тема: Дія ділення. Властивості частки.Задачі, які розв`язуються дією ділення.
Мета: навчати учнів діленню числа на добуток, суми на число, різниці на число,узагальнити знання учнів про види задач, які розв`язуються дією ділення, вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення; виховувати уважність, наполегливість, охайність письма.
Обладнання: картки, ілюстрації, таблиця.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Хід уроку:
І.Організація класу.
Уже дзвінок нам дав сигнал, і на урок він нас покликав.
Отож, часу не витрачаймо, роботу швидше починаймо.
А роботи у нас сьогодні багато.
Тож починаймо урок математики.
ІІ.Мотивація навчальної діяльності.
Повідомлення теми, мети уроку.
-         Сьогодні ми розпочинаємо нову тему : «Дія ділення. Властивості частки».
Звичайно,ви чули термін ділення і знаєте про таку арифметичну дію. Але ми будемо вивчати цю тему поступово, щоб ті, хто знає – повторили, а хто не знає – вивчили. Ще ми будемо удосконалювати обчислювальні навички, уміння розв`язувати задачі, розвивати логічне мислення; виховувати уважність, наполегливість, охайність письма.
Тож нам потрібно:
·        Діяти – дружно;
·        Працювати – вміло;
·        Мислити – кмітливо;
·        Відповідати – правильно.
-         Домовились?
-         Діти, подивіться, до нас надійшов лист.

Дорогі друзі!
У мене трапилась біда. Гуси – лебеді викрали мого братика. Допоможіть мені, будь ласка, його знайти!
-         Дивно, лист без підпису…Хто його міг би написати?
-         Діти, ви не підкажете? ( дівчинка Маша із казки «Гуси – лебеді»).
-         Допоможемо Маші знайти братика? Для того щоб потрапити в казку, нам необхідно виконати завдання.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
1.     Усна лічба.
Розв`язати приклади.
780 -640      190 – 150       120 + 60
180-100         140 – 80        80 + 110
40 + 530           710 + 70        570 – 500       130 + 40
Обчислити.
10 * 5 – 12     100 * 4 + 48     10 * 3 * 1     4 * 100 : 10
10 * 7 + 70   100 * 6 – 10 * 6     10 * 3 + 100 * 0      8 * 1000 : 10
Знайди зайве число.
160,180, 200, 170,150, 26.
-         Яке число зайве? Чому? Доведіть.
-Молодці, запрошуємо в казку! А ось і Маша. Поспішає сестричка, щоб відшукати братика, а на її шляху стоїть піч. Вона згодна підказати, куди Гуси –лебеді понесли братика, тільки спочатку потрібно допомогти печі виконати завдання.
ІV.Засвоєння нових знань.
1.Робота в зошиті.( запис дати, класної роботи)
2. Каліграфічна хвилинка.
Прописати число, яке є відгадкою задачі.
Шість синів у діда Кіндрата, і в кожного – рідна сестра.
Зможеш ти відгадати, скільки дітей у діда Кіндрата?
Записуємо каліграфію ( 12).
3.Осмислення нового матеріалу. Робота за підручником, с.83 – прочитаємо пояснення про дію ділення. Знайомимося з властивостями частки.
4.Виконання завданя № 525.
1 і 5 –на дошці, а 2 і 3 – самостійно.
-Перевіряємо. Підведіться ті, хто не припустився помилок.
-Молодці, я рада за вас!
-Піч також дякує вам і говорить, що Гуси – лебеді понесли братика за річку.
Маша іде далі, а ми трішечки відпочинемо.
5.Фізкультхвилинка.
V.Закріплення знань.
Для того ,щоб допомогти Маші перейти річку, нам потрібно виконати наступне завдання.
1.Вибіркове розв`язування простих задач із вправи № 526.
2.Усне коментування розв`язування прикладів № 527.
Маша добігла до яблуньки. Яблуня просить Машу допомогти розв`язати задачу. Допоможемо Маші?
2.     Розв`язування задачі № 531.
-         З яких двох частин складається вся відстань?
-         З яких двох частиииннн складається шуканий час?
-         Які величини треба мати , щоб знайти цей час?
-         Як можна знайти другу частину відстані?
-         Чи відома нам перша частина відстані?
-         Про що дізнаємось у 1 дії; у 2 дії; у 3дії; у 4?
-         Молодці, діти! Добре впорались із завданням!
Яблунька показала нам шлях до будинку Баби Яги.
4.Розв`язати задачі № 530 ( робота в групах)
- Для того, щоб будиночок Баби Яги повернувся до нас, потрібно відповісти на запитання.
- З яких геометричних фігур складаєтьсябудинок Баби Яги?
( з прямокутників і трикутників).
Зараз, попрацювавши в групах, вам потрібно буде знайти:
1 групі – довжину прямокутника,
2 групі – ширину прямокутника,
3 групі – площу прямокутника.
-         Молодці, діти! Ви допомогли Маші врятувати братика. Вона дякує вам за допомогу.
Ну а нам час підвести підсумок.
VІ.Підсумок уроку.
-         Чого навчилися на уроці?
-         Що найбільше сподобалось виконувати на уроці?
-         Як оцінюєте свою роботу?.
VІІ.Домашнє завдання.
Приклади № 532. Задача № 533. Учням  з високим рівнем скласти вираз і подібну задачу.

VІІІ. Оцінювання.

Немає коментарів:

Дописати коментар